Вкладання гранітної бруківки. Основні вузли.

Вкладання бруківки на бетонну армовану подушкуВкладання бруківки на бетонну армовану подушкуВлаштування системи водовідведення в покритті з бруківкиВлаштування системи водовідведення в покритті з бруківкиЕкспликація покриття проїзжої частиниЕкспликація покриття проїзжої частини

Подпишитесь на нашу страницу в фейсбук

Вам подобається наш сайт? - Будь ласка, натисніть "Мені подобається"!

  ГоловнаНАШІ ПОСЛУГИ → Вкладання бруківки

  Вкладання гранітної бруківки

  Hits

  Відео (російською мовою) на тему "Вкладання гранітної бруківки" дивіться в розділі "Відео" (посилання відкриється в новому вікні).

  Гранітну бруківку необхідно укладати на підготовлені основи з піску, гранітного щебеню або бетону. Вид основи, як і її товщина залежать як від фізико-механічних факторів (умови експлуатації покриття, навантаження на покриття: статичні й динамічні, постійні й періодичні; інтенсивність періодичних навантажень тощо), так і від конструктивних факторів (приміром, товщина гранітної бруківки, її розміри). Вид і товщина основи визначається на стадії складання робочого проекту.

  Нижче приводиться загальна технологія провадження робіт при укладанні гранітної бруківки:

  1. Виїмка рослинного шару ґрунту на повну глибину його залягання.

  2. Виконання поздовжнього й поперечного вертикального планування поверхні основи зі створенням ухилів для стоку води. Розмір ухилу - не менше 5%.

  3. Ущільнення поверхні земляного полотна в кілька проходів із застосуванням трамбівок ручних, на пневмо- або бензиновому приводі.

  4. Розробка траншеї для встановлення гранітного бортового каменю.

  5. Ущільнення дна траншів трамбуваннями.

  6. Влаштування на дні траншеї підготовки із щебеню гранітного фракцій 10-20, 20-40 з клинцюванням і ущільненням. Мінімальна товщина підготовки - 50 мм.

  7. Встановлення на дно траншеї гранітного бортового каменю за заданим висотним рівнем. Фіксація положення гранітного бортового каменю в траншеї виконується шляхом бетонування гранітного бортового каменю в траншеї бетонною сумішшю класу В7.5-В12.5 (М 100-М150), або ж зворотньою засипкою траншеї гранітним щебенем фракцій 5-10, 10-20 з ущільненням.

  8. Вкладання на поверхні земляного полотна геотекстилю з напуском в місцях поздовжніх і поперечних стиків 10% по площі. Укладання геотекстилю необхідне для розділення шарів ущільненого масиву ґрунту й щебеневої підготовки під гранітну бруківку. Геотекстиль водопроникний, перешкоджає просіданню гранітної щебеневої підготовки в масив ґрунту, крім цього, геотекстиль запобігає проростанню трави й бур'янів.

  9. Влаштування на площі, що облаштовується, гранітної щебеневої підготовки, товщиною 100-200 мм (товщина залежить як від навантажень, так і від необхідності висотного підйому позначки основи). Відсипка виконується пошарово, гранітними щебенями фракцій 20-40, 10-20, 5-10, з ущільненням і клинцюванням.

  10. Влаштування підстилаючого шару безпосередньо під укладання гранітної бруківки - ущільненої підготовки із гранітного відсіву, товщиною орієнтовно 100 мм. Висотні позначки, при виконанні робіт пунктів 1, 2, 3, 7,19 і 10 в обов'язковому порядку підлягають контролю нівеліром.

  11. Колота бруківка із граніту (габро, лабрадориту й т.д.) має значні допуски за лінійними розмірами. В звичайних варіантах вкладання гранітної бруківки (рядами), рівність і збіг швів необхідно передбачати тільки в одному з напрямків. Виходячи із цієї умови, до початку виконання робіт необхідно визначитися з напрямком швів і рядуванням. Найчастіше рівні шви виконуються в напрямку руху, якщо мова йде про доріжки. У випадку укладання колотої гранітної бруківки з рівними швами за всіма напрямками, ширина швів значно збільшується. Укладання гранітної бруківки варто починати із двох крайніх рядів. Для зазначення рівня "чистої" позначки гранітної бруківки й напрямку укладання, варто використовувати маякові нитки. Укладання гранітної бруківки виконується за рівнем маякових ниток на підстилаючий шар із гранітного відсіву. Ширина швів між елементами мощення регламентується величиною в 5-10 мм. Покладений масив гранітної бруківки, по мірі вкладання, підлягає ущільненню дерев'яними киянками й/або віброплитами невеликої маси. У випадку використання віброплит, робочий орган віброплити необхідно оснастити захисним гумовим кожухом.

  12. Після завершення укладання гранітної бруківки, утворені між каменями шви необхідно повністю заповнити гранітним відсівом.

  13. Після заповнення швів, поверхню гранітної бруківки необхідно очистити від залишків гранітного відсіву й змочити невеликою кількістю води.

  58
  com_content.article
  (4 голосів, середній рейтинг 4.75 з 5)
  Вкладання гранітної бруківки4.75 out of 50 based on 4 voters.


  Автор: Виталий Васильчук

  Раздел: Наші послуги
   

  Вкладання гранітної бруківки. Варіанти експлікацій.

  Вкладання бруківки на пісокВкладання бруківки на пісокВкладання бруківки на пісок. Варіант 2 встановлення бордюруВкладання бруківки на пісок. Варіант 2 встановлення бордюруВкладання бруківки на суху суміш зі встановленням водостокуВкладання бруківки на суху суміш зі встановленням водостоку
  Украина онлайн
  BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

  Голосування

  Чи потрібен на сайті форум?
   

  Слідкуйте за нами

  Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
  Google ReaderЯндекс Лента