Подпишитесь на нашу страницу в фейсбук

Вам подобається наш сайт? - Будь ласка, натисніть "Мені подобається"!

  ГоловнаНАШІ ПОСЛУГИ → Підготовка поверхні

  Підготовка поверхні під укладку плитки

  Hits

  Підготовка поверхні до монтажу гранітної плитки

  Поверхні, що рекомендуються під опорядження гранітною плиткою:

  До поверхонь, що рекомендуються під опорядження гранітною плиткою, відносяться поверхні з бетону, цегли, піноблоку, металу, а також оштукатурені стіни. У випадку вкладання гранітної плитки на поверхню з піноблоку або оштукатурену поверхню, останню варто обшити штукатурною сіткою.

  Матеріали для монтажу.

  Цементні розчини й клейові сполуки:

  Тип поверхні облицювання, її умови експлуатації, як і призначення самої будівлі, заздалегідь обумовлюють вимоги до сполук для укладання лицювальної плитки з натурального каменю (граніту, габро, лабрадориту тощо): морозо- або вологостійкість, або ж хімічна стійкість і стійкість до впливу високих температур, вібраційна стійкість, висока міцність на стиск тощо. Найчастіше для облицювання поверхонь гранітною лицювальною плиткою прийнято застосовувати цементно-піщані розчини, сухі клейові сполуки на основі цементу, або ж одно- або багатокомпонентні клеї на основі акрилових або епоксидних смол. Як і цементні розчини, так і клейові сполуки слід готувати, строго дотримуючись інструкції до приготування. Варто брати до уваги, що наявність надлишкової кількості в розчині/клейовій сполуці води, як і будь-якого іншого компонента, найчастіше не забезпечує гарантовані виробником клейові характеристики матеріалу.

  Необхідний і достатній набір інструментів для укладання гранітної лицювальної плитки:

  Рейка довжиною 1.5-2 м - для визначення нерівностей поверхні під облицювання, також для контролю рівності опорядженої гранітною плиткою поверхні.

  Рулетка й олівець - для вимірювання відстаней і розмітки на поверхні.

  Косинець - для перевірки прямих кутів, побудови перпендикулярів і кутів необхідного розміру.

  Будівельний рівень, і маякові нитки - для встановлення горизонтальних маяків і розмітки поверхні.

  Цвяхи, шурупи й саморізи - для кріплення ізоляційних і допоміжних матеріалів.

  Висок - для установки вертикальних маяків.

  Ємність для розчину й ручний дриль із міксером - для замішування розчину або клею.

  Малярна кисть - для зволоження поверхонь, що підлягають облицюванню, і поверхонь гранітної плитки.

  Молоток - для підготовки бетонної поверхні, забивання цвяхів.

  Кельма, або ж зубчатий шпатель - для нанесення й розрівнювання розчину (або ж клейової сполуки).

  Дриль, сверла по каменю, кутошліфувальна машина з дисками по каменю - для свердління отворів, підгонки розмірів елементів, що закріплюються.

  Гумовий молоток і дерев'яний брусок - осадки елементів лицювальної гранітної плитки.

  Загальні питання з виконання робіт.

  Розбивка поверхні підлоги від вкладання плиткиДо початку виконання робіт з укладання гранітної плитки, необхідно виконати комплекс підготовчих робіт, основний перелік яких залежить як від типу, так і від стану поверхні поверхні під укладання гранітної плитки. Результатом завершеного комплексу підготовчих робіт повинна бути необхідна й достатня: міцність, рівність поверхні, її очищеність від бруду, пилу, вапна, жиру, залишків малярних покриттів, іржі, слабко закріплених елементів штукатурки, стінових покриттів тощо. У випадку пористості або запиленості поверхні, необхідно виконати її ґрунтування загальнобудівельними ґрунтовками.

  Безпосередньо перед початком виконання робіт з укладання гранітної плитки, щоб уникнути завалювання рядів гранітної плитки в процесі укладання, рекомендується зробити розмітку стіни маркерами й розкладку лицювальних елементів на допоміжній горизонтальній поверхні.

  Для досягнення відсутності різких переходів кольору та забезпечення відсутності контрастних колірних плям на поверхні облицювання, при виконанні робіт рекомендується одночасне використання лицювальної гранітної плитки з різних упаковок.

  При виконанні робіт з укладання гранітної плитки, в першу чергу необхідно закріплювати кутові елементи (за їхньої наявності). Кутові елементи складаються з довгої й короткої сторони. При провадженні робіт з укладання кутових елементів рекомендується чергувати їхні сторони в протилежних напрямках: довга-коротка, коротка-довга. Далі необхідно закріпити перший горизонтальний ряд елементів, а також (при їхній наявності) елементи декору навколо віконних і дверних прорізів. Укладання гранітної лицювальної плитки по поверхні, що залишилася, виконується після укладання кутових елементів і обрамлення декором прорізів.

  Клейову сполуку рекомендується наносити поверхню облицювання за допомогою або шпателя, або зубчастої терки. З огляду на швидке тужавлення клейової сполуки, за один раз її рекомендується наносити на площу, яку можна облицювати за 10-15 хвилин. Лицювальну гранітну плитку необхідно укладати на поверхню облицювання й фіксувати в потрібному положенні протягом 30 секунд. При виконанні робіт з укладання лицювальної гранітної плитки в кутах, місцях примикання підлоги до стін, нішах або виступах може виникнути необхідність у неповнорозмірних елементах. Останні можна одержати шляхом розрізування або відколювання цілих елементів. Роботи з розшивки швів допускається виконувати через мінімум 24 години.

  59
  com_content.article
  (3 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Підготовка поверхні під укладку плитки5.00 out of 50 based on 3 voters.


  Автор: Виталий Васильчук

  Раздел: Наші послуги
   
  Украина онлайн
  BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

  Голосування

  Чи потрібен на сайті форум?
   

  Слідкуйте за нами

  Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
  Google ReaderЯндекс Лента