Подпишитесь на нашу страницу в фейсбук

Вам подобається наш сайт? - Будь ласка, натисніть "Мені подобається"!

  ГоловнаКОРИСНО ДЛЯ ВСІХ → Статті про камінь

  Статті про камінь

  Облицювальні камені України

  69
  com_content.category
  (2 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Облицювальні камені України5.00 out of 50 based on 2 voters.


  Облицювальні камені УкраїниСеред найбільш часто застосовуваних порід облицювального каменю слід зазначити базальт і мармур, габро і граніт, лабрадорит і діабаз, травертин і вапняк, анортозит і піщаник. Родовища даних порід у великій кількості представлені на території України, на багатьох з родовищ здійснюється видобуток порід промисловими масштабами. Учені оцінюють розвідані українські запаси облицювального каменю цифрою майже в 440 000 000 м3. Родовища розташовані в Житомирській і Київській, Вінницькій і Черкаській, Рівненській і Донецькій, Миколаївській і Запорізькій, Кіровоградській і Дніпропетровській областях і Закарпатті.

   

  Осадові гірські породи, ч. 2

  68
  com_content.category
  (2 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Осадові гірські породи, ч. 25.00 out of 50 based on 2 voters.


  Глина - представник ряду осадових гірських порідУтворення осадових порід відбувається на поверхні планети шляхом руйнування сформованих раніше порід. Руйнування, що прийняте називати "вивітрюванням", відбувається через вплив сонячної інсоляції, температури, атмосферних опадів, хімічних впливів. Фахівці розрізняють вивітрювання двох типів: фізичний й хімічний. Іноді окремо виділють ще один тип вивітрювання - біологічний. Найчастіше два типи вивітрювання діють комплексно, хоча і з різною інтенсивністю. У випадку утворення осадових порід за допомогою вивітрювання фізичного типу, осадові породи прийнято називати уламковими, породами.

   
   

  Осадові гірські породи, ч. 1

  67
  com_content.category
  (2 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Осадові гірські породи, ч. 15.00 out of 50 based on 2 voters.


  Калійна сіль - представник ряду осадових гірських порідРезультатом хімічного вивітрювання гірських порід є їх розпад на окремі компоненти, що переходять потім у розчин. Розчини при потраплянні у воду перерозподіляються або розділяються, але в підсумку складові їхньої речовини знову осаджуються, створюючи нові породи. При видаленні вуглекислого газу виникає розпад водорозчинних сполук - відбувається осад нерозчинних компонентів як у вигляді вапняних, так і у вигляді кременистих утворень (вапнякових і кремнієвих туфів відповідно). Якщо ж вода була багата вуглекислотою - відбувається виникнення відкладень пористих туфів, вапняних або травертинів (не одне і те ж з вулканічними туфами).

   
   

  Видобуток дорогоцінних каменів

  66
  com_content.category
  (2 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Видобуток дорогоцінних каменів5.00 out of 50 based on 2 voters.


  Видобуток дорогоцінних каменів на острові ЦейлонПо площі нашої планети, дорогоцінні камені зустрічаються як у вигляді окремих знахідок, так і у вигляді скупчень. Скупчення дорогоцінних каменів, придатні для розробки, називають їх родовищами, а місця, де були зроблені одиничні знахідки, - проявами або осередками мінералізації. За походженням материнських порід розрізняють магматогенні (що мають магматичне джерело), осадові (утворені в процесі опадонакопичення) і метаморфогенні ( що виникли шляхом перетворення інших порід) родовища каменів. Видобуток за своїм способом здійснюється як кар'єрним (відкритим) способом, так і шахтним (закритим).

   
   

  Метеорити і руди

  65
  com_content.category
  (1 голос, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Метеорити і руди5.00 out of 50 based on 1 voters.


  Руда мідіРудою називається природне мінеральне утворення, різновид корисних копалин, що містить у собі сполуки мінералів або металів у достатніх для збагачення металів або мінералів концентраціях. Руди прийнято класифікувати на металічні й неметалічні. Метеоритом називається малогабаритне тіло, що впало з космічного простору на поверхню великогабаритного об'єкта. За підрахунками британських учених, на планету Земля в добу падає з космічного простору порядку 5-6 тонн метеоритів - у рік виходить більше 2 000 тонн. У переважній більшості випадків (більше 90%), на Землю падають кам'яні метеорити. Близько 5% всіх падаючих на Землю метеоритів є залізними.

   
   

  Метаморфічні гірські породи

  64
  com_content.category
  (1 голос, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Метаморфічні гірські породи5.00 out of 50 based on 1 voters.


  Метаморфічні гірські породиУтворення метаморфічних порід (метаморфітів) відбувається шляхом перетворення під дією високих тиску і температури (іншими словами, метаморфізму) сформованих раніше гірських порід: магматичних ефузивних, магматичних інтрузивних або осадових.  Прийнято розрізняти два види метаморфізму: контактовий і регіональний. Перший вид виникає внаслідок впровадження магматичних мас, проявляється на порівняно вузьких (діаметр 2-3 км) ділянках. Результатом контактового метаморфізму є мармури, вузлуваті й плямисті сланці, роговики, гранатові породи. Виникнення ж другого типу пов'язано з тиском навантажень товщ гірських порід, що залягають вище, або з тепловими потоками, які піднімаються із глибин планети.

   
   

  Магматичні породи: інтрузиви

  63
  com_content.category
  (1 голос, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Магматичні породи: інтрузиви5.00 out of 50 based on 1 voters.


  Магматичні інтрузивні гірські породиОсновні породи, що відносяться до інтрузивних: граніт, діорит, габро, перидотит. Щільність порід зростає паралельно зі зменшенням кремнезему SiО2, від граніту - до перидотиту. Граніт, через високий зміст SiО2 прийнято класифікувати як кислу породу, діорит як середню, габро - як основну, перидотит - як ультраосновну. Інтрузиви мають добре кристалізовані мінерали, зерна яких можна розрізнити неозброєним оком. Породи також характеризуються значною щільністю (до 3 000 кг/м3), практичною відсутністю пор і порожнеч.

   
   

  Магматичні породи: ефузиви

  62
  com_content.category
  (1 голос, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Магматичні породи: ефузиви5.00 out of 50 based on 1 voters.


  Магматичні ефузивні гірські породиЕфузивні магматичні породи утворюються у випадку остивання на поверхні Землі розплавленої рідкої магми, що піднімається із глибин планети під впливом вулканічних сил. Своїм мінеральним складом ефузивні породи повторюють інтрузивні - обидві групи порід походять із тих самих магм. Ефузивні породи, як і інтрузивні, стають темніше й важче зі зниженням змісту кремнієвої кислоти. Розходження в ефузивних і інтрузивних породах полягають у їхній структурі. Порфірова структура є характерною рисою ефузивних порід і відмінністю між ефузивами та інтрузивами.

   
   

  Класифікація гірських порід

  61
  com_content.category
  (1 голос, середній рейтинг 5.00 з 5)
  Класифікація гірських порід5.00 out of 50 based on 1 voters.


  Класифікація гірських порід на магматичні. метаморфічні, осадовіНаука геологія гірськими породами називає суміші мінералів природного походження. Під словом "мінерал" мається на увазі внутрішньо однорідний твердий компонент земної кори, що утворився природним шляхом. Із середини минулого століття визначенням "мінерал" почали називати також тверді складові частини гірських порід не тільки нашої планети, але й інших твердих тіл Сонячної системи. Науку, що вивчає гірські породи, називають петрографією. Петрографія за характером свого утворення, гірські породи розрізняє на магматичні інтрузивні, магматичні ефузивні, метаморфічні й осадові гірські породи.

   
   
  Украина онлайн
  BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

  Голосування

  Чи потрібен на сайті форум?
   

  Слідкуйте за нами

  Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
  Google ReaderЯндекс Лента