ГоловнаКОРИСНО ДЛЯ ВСІХСтатті про камінь → Облицювальні камені України

Облицювальні камені України

Hits

Застосування піщаника при благоустрої прибудинкової територіїника при благоустройстве придомовой территорииЗастосування піщаника при благоустрої прибудинкової території

Передмова.

Протягом десятків сторіч породи лицювального каменю знаходять своє застосування як будівельний матеріал. Завдяки вдалому поєднанню своїх фізико-механічних і декоративних характеристик, камінь використовується як у якості несучого (конструктивного) матеріалу - для зведення стін і фундаментів будівель, так і як оздоблювальний матеріал - для обробки як інтер'єрів, так і екстер'єрів будівель і споруд. Серед найбільш часто застосовуваних порід лицювального каменю слід зазначити базальт і мармур, габро й граніт, лабрадорит і діабаз, травертин і вапняк, анортозит і піщаник. Родовища даних порід у великій кількості представлені на території України, на багатьох з родовищ проводиться видобуток порід промисловими масштабами. Основними характеристиками порід лицювального каменю є висока міцність, стійкість до механічних впливів, довговічність, різноманітність кольорів і текстур, можливість полірування.

Різноманіття кольорів гранітів і лабрадоритів УкраїниРізноманіття кольорів гранітів і лабрадоритів України

 Час початку розробки родовищ м'яких порід лицювального каменю - вапняку, піщанику, мармуру, травертину, як і їхнього застосування, іде коріннями в глибоку історію. Технологія ж видобутку й обробки твердих порід лицювальних каменів - базальтів, лабрадоритів, гранітів і габро - була розроблена на протязі останніх ста років. Протягом же останніх десятиріч об'єми споживання порід лицювального каменю постійно збільшуються.

Лицювальні камені в Україні.

На території України найпоширеніші родовища таких порід лицювального каменю, як мармур і піщаник, базальт і туф, лабрадорит і граніт, габро й доломіт, вапняк і сиєніт. Граніт, габро й лабрадорит уважаються породами Українського кристалічного щита. Родовища останніх розташовані в Житомирській і Київській, Вінницькій і Черкаській, Рівненській і Донецькій, Миколаївській і Запорізькій, Кіровоградській і Дніпропетровській областях. Вчені оцінюють вік порід щита від 1600 до 3000 млн. років. Закарпаття багато запасами піщаників, туфів і мармурів. Волинська й Хмельницька області - запасами травертинів, піщаників, гіпсів і вапняків.

Український мармур - Rosso Karpato - родовище Тячівського Району Закарпатської областіУкраїнський мармур - Rosso Karpato - родовище Тячівського Району Закарпатської області

Запаси каменю в Україні.

Вчені оцінюють розвідані українські запаси лицювального каменю цифрою майже в 440 000 000 м3 - об'єм паралелепіпеда зі сторонами 1000х500х880 метрів. Для перевезення такого об'єму вантажу залізничними вагонами їх знадобилося б 2.5 мільйона.

Коротко про видобуток лицювального каменю.

Видобуток більшості з порід лицювального каменю на території України виробляється відкритим, кар'єрним способом. Виключення - шахтний спосіб видобутку вапняку на півдні країни.

Для видобутку породи каменю відкритим, кар'єрним способом, на передбачуваній ділянці видобутку спочатку виконуються вскришні роботи - розробка ґрунту, що залягає вище корисного горизонту з його наступним складуванням у відвали.

Український вапняк Olenivskiy, родовище Чорноморського району АР КримУкраїнський вапняк Olenivskiy, родовище Чорноморського району АР Крим

У глибині земної кори камінь представлений монолітним масивним шаром, товщина якого здатна досягати десятків метрів. Відділення від масиву блоку заданих розмірів виробляється за допомогою направлених вибухів. Відділений від масиву блок може використаним як для виготовлення монументальних споруд - скульптур, пам'ятників і т.д., так і для виготовлення облицювальної плитки, підвіконників, стільниць, бордюрів, сходів, накривок - основної продукції компанії Укрпромбудконтракт.

Області застосування каменю.

Породи лицювальних каменів України знаходять своє застосування в облицюванні інтер'єрів і екстер'єрів будівель і споруд, як конструктивний матеріал для влаштування фундаментів і стін будинків. Породи лицювального каменю використовуються також для виготовлення бруківки, бордюрів, елементів ландшафтного дизайну, ритуальних пам'ятників, дорожніх виробів, монументів і ін.

69
com_content.article
(5 голосів, середній рейтинг 3.80 з 5)
Облицювальні камені України3.80 out of 50 based on 5 voters.


 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента