Метеорити і руди

Hits

Залізно-нікельовий метеорит Вілламетт. Шостий за величиною метеорит в світіЗалізно-нікельовий метеорит Вілламетт. Шостий за величиною метеорит в світі

МЕТЕОРИТИ. Метеоритом називають осколок або уламок, що складається з матеріалу, схожого з гірською породою, і занесений на Землю з міжпланетного простору. Метеорити найчастіше розглядають у якості неземних гірських порід.

За своїм якісним хімічним складом метеорити схожі з якісним хімічним складом порід Землі. Кількісне ж співвідношення елементів метеоритів більше нагадує співвідношення в глибинних частинах Землі, ніж в земній корі: кисню, кремнію й алюмінію в метеоритах міститься менше ніж, приміром, заліза й нікелю.

Метеорити, за своїм складом, а також структурою, прийнято розрізняти: залізні (складаються в більшості з никелістого заліза з домішками кобальту й міді - подібні сплави в породах земного походження майже не зустрічаються), кам'яні (ближче за мінеральним складом до земних порід - схожі за складом з перидотитами), і склоподібні (аморфні, на 10% складаються з оксиду кремнію, на 10% з оксиду алюмінію, на 10% - з інших речовин).

Залізний метеорит, АвстраліяЗалізний метеорит, Австралія

РУДИ. Рудами в широкому розумінні цього слова прийнято називати агрегат мінералів з високим (промисловим) змістом металу, або ж металів. Наука петрографія рудними мінералами називає всі непрозорі мінерали (в основному, оксиди або сульфіди металів). Вчення про корисні копалини рудами називає всі мінеральні утворення, які можна використовувати для витягнення корисних компонентів.

Техніка, промисловість і економіка руди класифікує в основному за головними металами, що містяться в рудах, мінералогія ж – за класами хімічних сполук.

Більшості корисних металів характерна низька концентрація в земній корі. Промисловий же видобуток руд металів можливий тільки в місцях їх високої концентрації в земній корі - родовищах. За характером свого походження прийнято розрізняти магматогенні, осадові й метаморфогенні родовища.

Золота рудаЗолота руда

 Магматогенними називають родовища, які виникають у результаті процесів затвердіння розплавленої магми. До магматогенных відносять руди заліза, кобальту, платини, літію, берилію, цинку, танталу, вольфраму, миш'яку, молібдену, сурми, свинцю, вісмуту, свинцю, олова, срібла, ртуті, частково - міді й золота.

Осадовими вважаються родовища, що сформувалися в процесі вивітрювання гірських порід, що відбувається в особливих кліматичних умовах за участі води, або хімічних перетворень. Діапазон температур утворення осадових руд - від 0 до -50 градусів Цельсія. До осадового прийнято відносити сульфідні руди (зокрема, руди міді й срібла), хромітові, ільменітові, платинові, магнетитові й золоті розсипи.

Руда мідіРуда міді

 Метаморфогенними являються родовища, які сформувалися через перетворення (іншими словами, метаморфізм) магматогенних або осадових родовищ руд. Метаморфізм змінює як початкову мінеральний склад, так і структурно-текстурні особливості руд. До метаморфогенних відносять деякі родовища міді, скарнових руд, залізних руд свинцево-цинкові родовища.

65
com_content.article
(8 голосів, середній рейтинг 2.75 з 5)
Метеорити і руди2.75 out of 50 based on 8 voters.


 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента