Габро

Hits

Розпечена в'язкотекуча магма земних надр, при затвердінні в глибинах земної кори, утворює грубозернисті глибинні гірські породи, одним з головних представників ряду яких є габро. Часто обивателі називають габро чорним гранітом, однак даний термін не є повністю вірним - габро за хімічним складом належить до числа основних (лужних) порід, на відміну від граніту, який відносять до кислотних, через високий зміст кремнієвої кислоти. Слово "Габро" походить від італійського"gabbro" - назви місцевості в північній Італії.

Габро, як і багато інших різновидів лицювальних каменів України, відноситься до порід всім відомого ще з курсу середньої школи Українського кристалічного щита. Вік гірських утворень Українського щита оцінюється фахівцями в 1600-3000 млн. років.

Відмінною рисою габро від гранітів і лабрадоритів, за декоративними якостями, є виражений насичено-чорний колір полірованої поверхні габро і його дрібнозерниста текстура. Саме завдяки насиченому чорному кольору своєї полірованої поверхні, габро знаходить застосування як у якості будівельного облицювального матеріалу, так і в якості матеріалу для виготовлення ритуальних пам'ятників.

Великою популярністю користуються підвіконня й стільниці з габро, але найчастіше порода габро має низку блочність (блочністю називається відсутність тріщин тектонічного утворення в межах одиниці об'єму породи), тому великогабаритні вироби (підвіконня, стільниці) або неможливо виготовити, або вартість  готових виробів не влаштовує покупця. Випуск великогабаритних виробів з габро проводиться вкрай рідко.

Останнім часом габро все більше знаходить застосування в якості бордюрного каменю. Бордюри з габро, вартістю приблизно в п'ять раз вище традиційних бетонних бордюрів, мають строк експлуатації приблизно в 10 раз більше бордюрів з штучних матеріалів. Завдяки великій міцності й низької стиранності, бордюри з габро не потребують ремонту протягом усього строку експлуатації, у той час, як необхідність першого ремонту бордюрів з бетону виникає приблизно через 4-6 років експлуатації.

Окремого згадування в цій замітці заслуговує анортозит. Будучи гірською породою групи габро, анортозит відрізняється від останньою оригінальністю своєї текстури - наявністю домішок зелених відтінків у тілі породи. Ученими прийнято називати анортозит однією з найдавніших гірських порід земної кори. Слід зауважити, що гірські породи, аналогічні земним анортозитам, були виявлені на Місяці. Місячні анортозити були доставлені на Землю під час експедицій землян на Місяць і вивчені вченими NASA. Через оригінальність своєї текстури, вироби з анортозиту знаходять застосування в якості лицювальних матеріалів як в обробці інтер'єрів, так і екстер'єрів приміщень. Маючи в порівнянні з габро кращу блочність, анортозит універсальний для виготовлення як дрібногабаритних (плитка, бруківка), так і великогабаритних (підвіконня, стільниці) виробів.

50
com_content.article
(2 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
Габро5.00 out of 50 based on 2 voters.


Автор: Виталий Васильчук

Раздел: Види каменю
 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента