ГоловнаВИДИ КАМЕНЮ → Граніти темні

Граніти темні

Hits

Темні граніти України представлені гранітами покостівського, маславського, човнівського, симонівського сірого, танського, жежелівського, корнинського, інших родовищ. Найбільшим попитом, через низьку вартість, хорошу блочність і приємний для ока колір, має граніт покостівського родовища – він універсальний для виготовлення як дрібногабаритних (бруківка) так і великогабаритних (підвіконня, стільниці, накривки) виробів. Граніт маславського родовища, маючи рідкісний для українських гранітів зелений колір, так само популярний, однак, через відсутність поставок сировини, популярність набирає граніт човнівського родовища, схожий кольором з гранітом маславського.

Граніти темних відтінків стають бажаним матеріалом для застосування в обробці як маленьких магазинчиків, так і великих офісних і торгових центрів. Зараз, приміром, популярні сходи із граніту маславського родовища (сходи із гранітними щаблями монументальні, естетичні, практичні й недорогі в експлуатації), а плитка із граніту покостівського родовища повсюдно використовується як для облицювання інтер'єрів станцій метро Києва, так і підземних переходів нашого міста.

Завдяки одній зі своїх самих цінних характеристик - здатності приймати поліровку - граніт не дарма вважається улюбленим будівельним каменем. Поверхні, облицьовані гранітом, будь то фасади або тротуари, підлоги й внутрішні стіни будинків несуть у собі потужну первозданну енергетику й монументальний спокій. У якості сировини для виготовлення предметів інтер'єру, граніт цінний для виготовлення підвіконь і стільниць - найпопулярнішої продукції компанії Укрпромбудконтракт.

Часто обивателі чорним гранітом називають габро, однак габро не є гранітом і належить до основних (лужних) магматичних гірських порід. Граніт же прийнято відносити до числа кислотних магматичних гірських порід, через високий зміст кремнієвої кислоти.

Потрібно два слова сказати про візерунки. Часто виникає ідея комбінації гранітної плитки різних кольорів (родовищ) у візерунки. Найбільш вдалими у візерунках є комбінації гранітів покостівського й межиріцького родовищ, а також покостівського родовища й габро. Пропорції кольорів плитки для комбінації у візерунку, для гармонічного сприйняття, бажані з приблизною відповідністю 1:3 на користь одного з кольорів – розподіл у пропорції 50/50 погіршує візуальне сприйняття.

49
com_content.article
(4 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
Граніти темні5.00 out of 50 based on 4 voters.


Автор: Виталий Васильчук

Раздел: Види каменю
 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента