ГоловнаВИДИ КАМЕНЮ → Граніти червоні

Граніти червоні

Hits

Геологи кажуть: "Граніт - візитна картка Землі". Так говорять тому, що, на відміну від інших магматичних порід, аналоги яких були виявлені на Місяці й інших планетах, породи гранітів зустрічаються тільки на Землі й жодного разу не були виявлені на метеоритах, або твердих планетах Сонячної системи. Граніт - одна з найпоширеніших порід у корі Землі. Фахівці не прив'язують появу гранітів до геологічних епох - утворення гранітів відбувалося багаторазово протягом усієї історії планети. За класифікацією гірських порід, граніт - інтрузивна магматична гірська порода.

Свою назву граніт отримав від латинського слова "granum" - зерно, і пов'язана вона із зернистою структурою граніту. Через високий вміст світлих компонентів, поверхням з граніту зазвичай притаманні кольори світлих тонів. Темними елементами своєї текстури, граніт зобов'язаний темнозабарвленій слюді - вона розподілена в граніті рівномірно, або утворює скупчення. Зерна мінералів, що складають граніт, практично добре помітні візуально.

Граніт має значну міцність на стиск, стійкість до вібраційних і хімічних навантажень, низькі водопоглинення, і стиранність, при цьому не виділяє в атмосферу шкідливі хімічні сполуки. Граніт екологічний - це матеріал, створений природою. Граніт довговічний - термін експлуатації виробів із граніту, за умови дотримання правил експлуатації перевищує одну сотню років. Полірований граніт вважається кращим лицювальним каменем. У наш час граніт, як сировина, цінний для виготовлення гранітної плитки полірованої й термообробленої (обпаленої) фактури, гранітної бруківки, гранітних бордюрів і гранітних сходів - основної продукції компанії Укрпромбудконтракт.

На території України в промислових масштабах проводиться видобуток великої кількості гранітів червоних відтінків. На території Житомирської області найбільшу частку видобутку становлять граніти межиріцького, ємельянівського, лезніківського, василівського, дідковицького, симонівського родовищ. Граніти ємельянівського родовища, маючи гіршу блочність (блочністю називається відсутність тріщин тектонічного утворення в межах одиниці об'єму породи), більш придатні для виготовлення плитки, бруківки й бордюрів. Граніти лезніківського, межиріцького й василівського родовища, завдяки кращій блочності, придатні також для виготовлення підвіконь, стільниць, накривок, барних стійок і інших крупнорозмірних виробів . Граніт василівського родовища, поєднуючи в кольорі полірованої поверхні гаму рожевих, бірюзових і темних відтінків, має порівняно невелику вартість, і, відповідно, користується значним попитом.

Граніти лезніківського родовища використовувалися при будівництві будинку Державного університету в Москві, із цих же гранітів виготовлялися пам'ятники Леніну в Ялті й Житомирі, облицьовувалися стіни мавзолею Леніна та стіни холу станції метро "Театральна" в Києві. Граніти ємельянівського родовища використовувалися для створення пам'ятників (академікові Вернадському й постаменту до пам'ятника Шевченку в Києві), облицювання станцій метро в Москві, будинку Центрального універмагу в Києві.

48
com_content.article
(4 голосів, середній рейтинг 5.00 з 5)
Граніти червоні5.00 out of 50 based on 4 voters.


Автор: Виталий Васильчук

Раздел: Види каменю
 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента