ГоловнаВИДИ КАМЕНЮ → Лабрадорит

Лабрадорит

Hits

Лабрадорит - гірська порода, походження якої пов'язують із застиганням магми в глибині земної кори. Згідно прийнятої класифікації гірських порід, лабрадорит, як і граніт, габро, анортозит, прийнято відносити до інтрузивних магматичних гірських порід. Фахівці позиціонують лабрадорит як кристалічно-зернистий різновид габро, складенений лабрадором - мінералом темно-сірого кольору із синьо-зеленим і червонуватим відтінком. Свою назву гірська порода отримала від назви півострова в Канаді.

Лабрадорит як декоративний камінь цінний завдяки грубозернистій структурі і грі кольорів на полірованій його поверхні, залежно від кута падіння світла. Через свою оригінальну текстуру, лабрадорит широко використовується в якості облицювального матеріалу, однак, через недоліки свого мінерального складу (присутності в мінеральному складі нестійких до атмосферного впливу хімічних сполук), лабрадорит найчастіше застосовується тільки для внутрішнього опорядження приміщень. Застосування лабрадориту як матеріалу для зовнішніх опоряджувальних робіт може привести до появи на поверхні каменю слідів окиснення заліза (своєрідної "іржі"), що негативно впливає на декоративні якості опорядженої поверхні.

Останнім часом все частіше тротуарна плитка з лабрадориту виступає альтернативою традиційній бетонної тротуарній плитці. Необхідність першого ремонту бетонних ФЕМів, залежно від інтенсивності динамічних впливів, виникає через перші 4-6 років експлуатації покриття, вартість першого й наступних таких ремонтів рівна приблизно 25-30% від первісної вартості покриттів. Перший же ремонт ФЕМів з лабрадориту, не залежно від умов експлуатації, проводиться мінімум через 10-12 років експлуатації покриття.

Лабрадорити України представлені більш, ніж 10 родовищами, на яких у промислових масштабах проводиться видобуток породи блоками. Найпоширеніші: кам’янобрідське, неверівське, новоборівське, очеретянське, осниківське, білицьке. Маючи хорошу блочність (блочністю називається відсутність тріщин тектонічного утворення в межах одиниці об'єму породи), лабрадорити універсальні для виготовлення як дрібногабаритних (плитка, бруківка, бордюри), так і великогабаритних (підвіконня, стільниці, накривки, сходи) виробів - основної продукції компанії Укрпромбудконтракт.

51
com_content.article
(9 голосів, середній рейтинг 4.56 з 5)
Лабрадорит4.56 out of 50 based on 9 voters.


Автор: Виталий Васильчук

Раздел: Види каменю
 
Украина онлайн
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные материалы, проектирование, инструменты Яндекс.Метрика

Голосування

Чи потрібен на сайті форум?
 

Слідкуйте за нами

Следите за нами в googleСледите за нами в Яндекс
Google ReaderЯндекс Лента